ԱՄՆ պետքարտուղարը ընդունել է Հայաստանի նախագահին
Վաշինգտոնում տեղի է ունեցել Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումը ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Փոմփեոյի հետ:
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի պաշտոնական կայքում հանդիպման մասին մանրամասներ չկան, տեղադրվել են միայն հանդիպման լուսանկարները և տեսանյութ, որտեղ երկու պաշտոնյաները ձեռք են սեղմում և ողջունում միմյանց։
Հայաստանի նախագահի պատշտոնական կայնքն էլ փոխանցում է, որ «ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում կայացած զրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանն ասել է՝ Հայաստանը կարևորում է հայ-ամերիկյան գործընկերության հետևողական զարգացումը և պետքարտուղարին ներկայացրել է ,նոր Հայաստանիե պատրաստակամությունը` շարունակելու ամրապնդել հարաբերությունները Միացյալ Նահանգների հետ»։
Այս հանդիպումից առաջ աշխատանքային այցով Վաշինգտոնում գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում էր ունեցել Ամերիկայի, Հայ Դատիե հանձնախմբի ղեկավար կազմի հետ։
«Հանրապետության նախագահը ողջունել և կարևորել է համահայկական նշանակության հարցերով Միացյալ Նահանգներում մշտապես զբաղվող հայկական կազմակերպությունների գործունեությունը»,- փոխանցում է Հայաստանի նախագահի պաշտոնական կայքէջը։