Անդրանիկ Քոչարյան․ 6 դիրքեր հետ են անցել մեր տնօրինման տակ
«Միջազգային հարթակներում այս արձագանքներն ուղղակի կապված են մեր Զինված ուժերի հստակ պաշտպանական գործողությունների իրականացման հետ։ Եթե մենք չկռվեինք այնպես, ինչպես կռվել ենք, այսպիսի արձագանքներ պարզապես չէին լինի։ Եվ մենք կունենայինք լրիվ այլ պատկեր Հայաստանի ամբողջ արևելյան սահմանի ուղղությամբ»,- ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը։
Ըստ նրա՝ նկատելի է, որ այս գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանը մինչև դեմարկացիայի փուլ մտնելը փորձում է սահմանային իր դիրքերն ավելի բարելավել։
«Այն, ինչ ձեր ասած 10 քառակուսի կիլոմետր թվերի շրջանակներում իրեն հաջողվել է, բայց դրանից հետո եղել են դիրքեր, որոնք մեր գործողությունների արդյունքում նորից հետ են անցել մեր տնօրինման տակ։ Վեց դիրքերի մասին է խոսքը, ես ամբողջական թվերը չհրապարակեմ, շատ հնարավոր է դա նորից փոփոխությունների ենթարկվի»,- հավելեց նա։