Առաջխաղացում. Կարեն Մելքոնյանը կզբաղեցնի Երևանի «Շտապօգնություն» ՓԲԸ փոխտնօրենի պաշտոնը
Մոտ հինգ և կես տարի «Կապանի բժշկական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունը գլխավորած Կարեն Մելքոնյանը կզբաղեցնի Երևան քաղաքի «Շտապօգնություն» ՓԲԸ տնօրենի՝ բուժգծով տեղակալի պաշտոնը:
Ոլորտի մասնագետների կարծիքով՝ դա պաշտոնեական առաջխաղացում է և նրա գործունեությունը  գնահատելու արտահայտություն:
- Քանիցս ինձ առաջարկություն են արել՝ տեղափոխվելու Երևան և զբաղեցնելու մասնագիտությանս համահունչ պատասխանատու պաշտոններ, բայց համաձայնություն չեմ տվել՝  նկատի ունենալով համաճարակով և պատերազմով պայմանավորված ծանր վիճակը, և այդ իրավիճակում իմ անելիքները, - ասաց Կարեն Մելքոնյանը: - Վերջերս կրկին առաջարկություն է եղել, և համաձայնություն եմ տվել:
Ըստ Կարեն Մելքոնյանի՝ «Կոլեկտիվի մեծ մասը դեմ է իմ տեղափոխվելուն, և ես շնորհակալ եմ գնահատանք պարունակող նման դիրքորոշման համար: Կփորձեմ այնտեղից էլ, հնարավորության սահմաններում, օգտակար լինել Կապանի բժշկական կենտրոնին: Բայց ինձ էլ հասկացեք՝ դյուրին չէ տարիներով կտրված մնալ ընտանիքից: Մյուս կողմից՝  եթե իմ փորձն ու գիտելիքները դրսևորելու ավելի լայն ասպարեզ է տրվում, ինչու՞ չհամաձայնել և ինչու՞   օգտակար չլինել: Մանավանդ որ Կապանի բժշկական կենտրոնում հետհամաճարակային ու հետպատերազմական դժվարությունները հաղթահարված են, և մարդիկ գոհ են մեր բուժհաստատությունից, թեև բազում խնդիրներ ունենք դեռևս»:
Կարեն Մելքոնյանը նշում է նաև, որ Կապանում աշխատել է երեք մարզպետի հետ, բոլորի հետ էլ ունեցել է աշխատանքային նորմալ հարաբերություններ: Նման գործնական հարաբերություններ է ունեցել նաև Կապանի համայնքային իշխանության ղեկավարի և բուժմիավորման գործընկերների հետ: