Արայիկ Հարությունյանը, Արտակ Բուդաղյանը եւ Օնիկ Գասպարյանը գեներալական նոր կոչումներ կստանան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը զինվորական կոչումներ շնորհելու մասին միջնորդություն է ներկայացրել հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին: Այս մասին Փաշինյանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Հանրապետության նախագահին միջնորդություն եմ ներկայացրել ՀՀ ԶՈւ 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Արայիկ Հարությունյանին գեներալ-մայորի, ՀՀ ԶՈւ 4-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Արտակ Բուդաղյանին գեներալ-մայորի, ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանին գեներալ-գնդապետի զինվորական կոչում շնորհելու մասին»,- նշել է ՀՀ վարչապետը:
Վարչապետը հայտնել է, որ միջնորդություն է ներկայացրել N զորամասի հրամանատար, գնդապետ Վահագն Ասատրյանին հետմահու Ազգային հերոսի կոչում շնորհելու մասին: Գնդապետ Ասատրյանը հերոսաբար զոհվել է երկու օր առաջ՝ հայրենիքը թուրք-ադրբեջանաահաբեկչական ագրեսիայից պաշտպանելիս: