Գորիսի պետհամալսարանի տնօրեն Յուրի Սաֆարյանի մասին օրեր առաջ գրված մեկ-երկու նախադասությունը` կապված նախընտրական Գորիսի իրավիճակի հետ, բավարար եղավ, որ ամբողջ համալսարանում պայթյուն բռնկվի:
Դա մայիսի 27-ն էր: Եվ «Սյունյաց երկրի» խմբագրին հայհոյելու համար, ինչպես նշել ենք, ոտքի հանվեց կիսագրագետների մի ամբողջ նախիր: Այդ նախիրը ֆեյսբուքյան իր գրառումներում սկսեց հայհոյել ոչ միայն թերթին ու նրա խմբագրին, այլեւ խմբագրի ընտանիքի  անդամներին:
Մենք, իհարկե, խոստացել ենք ժամանակի ընթացքում անդրադառնալ այդ վնգստոցներից յուրաքանչյուրի հեղինակին: Եվ կանդրադառնանք: Սակայն, պարզվում է, դրանց հեղինակների ստորագրությունների մեծագույն մասը կեղծված է, եւ չենք կարողանում ճշտել, թե ում հետ պիտի բանակռվի դուրս գանք:
Օրինակ, մեզ պետհամալսարանից ասում են, որ Սամվել Ալեքսանյանի մասին վայրահաչողներից մեկը` Հայկ Միրզոյան անուն-ազգանունով մարդը, (այդ միջավայրում) գոյություն  չունի: Իբր Հայկ Միրզոյանի անվամբ ծպտված է մի կին դասախոս: Համալսարանում նույնիսկ շրջանառվում է  այդ կնոջ անունը, որը հրապարակելուց առաջ փորձում ենք վերջնականապես ճշտել:
Գորիսի պետհամալսարանից ստացվող մեկ այլ տեղեկատվության համաձայն` թղթակցի պաշտոն զբաղեցնող եւ ճենճերահոտ մեկ այլ աղջիկ անձամբ է զանգահարում համալսարանի ուսանողներին եւ անգամ շրջանավարտներին` Սամվել Ալեքսանյանին ու նրա ընտանիքի անդամներին ֆեյսբուքում հայոհոյելու համար, քանի որ թերթի խմբագիրը համարձակվել է խախտել Յուրի Սաֆարյանի քառորդդարյա անդորրը:
Գորիսի պետհամալսարանի նույն աղբյուրը կարծիք է հայտնում, որ անբարո այդ աղջկա երիցս անբարո գործողությունները չեն տեղավորվում ինքնաբուխ, ինքնուրույն գործելակերպի մեջ: Նա պետհամալասարանի կոնկրետ հաստիքով աշխատող անձնավորություն է եւ օրը ցերեկով, օգտվելով նաեւ համալսարանի հեռախոսներից, զբաղվում է խուլիգանությամբ ու վարկաբեկում  առանց այդ էլ վարկաբեկված համալսարանը:
Եվ այդ ամենից հետո բնական հարց է առաջանում` ինչպե՞ս է պետհամալսարանի աշխատակիցն օրեր շարունակ  զբաղվում խուլիգանությամբ ու անբարո արարքով եւ տնօրենի կողմից մնում աննկատ: Ինչպե՞ս է ստացվում, որ պետհամալսարանի ամեն մի պուճախում իր ծպտյալ ներկայացուցիչն  ու վարձկանն ունեցող տնօրենը չի իմանում իր ենթականերից մեկի հարատեւող խուլիգանության մասին:
Յուրի Սաֆարյանը պետք է պարզի այն համալսարանականներին, ովքեր համացանցում օրեր շարունակ զբաղվում են խուլիգանությամբ, ապացուցի, որ ինքը չէ «կիբեր-ահաբեկման» խմբի ծպտյալ ղեկավարն ու ֆինանսավորողը: