Արմեն Գևորգյանը դատարանում է. Նա հրաժարվում է ընդունել մեղադրանքը
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը, որին երեկ ՀՔԾ-ն ՀՀ ՔՕ մի քանի հոդվածներով մեղադրանք է առաջադրել, ժամանեց Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան եւ Նոր Նորքի նստավայրում:
Այստեղ քննվում է նախաքննական մարմնի միջնորդությունը՝ նրան կալանավորելու վերաբերյալ:
Արմեն Գեւորգյանը, ի պատասխան լրագրողների հարցին, միայն ասաց, որ առաջադրված մեղադրանքները չի ընդունում, այլ հարցերի հրաժարվեց պատասխանել:
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ մի քանի հոդվածներով: Մասնավորապես՝ նա մեղադրվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 311 հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով (պաշտոնատար անձի կողմից առանձապես խոշոր չափերի կաշառք ստանալը), ՀՀ ՔՕ 190 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (փողերի լվացում, որը կատարվել է առանձնապես խոշոր չափերով) ՀՀ ՔՕ 38-300.1 հոդվածի 1-ին մասով (սահմանադրական կարգի տապալմանը օժանդակելը):
Այս մասին մեր զրույցում ասաց Գեւորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը: Նա հավելեց, որ առաջադրված մեղադրանքում Գեւորգյանն իրեն մեղավոր չի ճանաչում:
Նշենք, որ մեղադրանքը կրկին առնչվում է Մարտի 1-ի գործի հետ: Արմեն Գեւորգյանին ավելի վաղ մեղադրանք է առաջադրվել Մարտի 1-ի գործով արդարադատության կայացմանը խոչընդոտելու համար: Նախաքննական մարմինը նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրել չհեռանալու մասին ստորագրությունը: