Արշավիր Գեւորգյանը՝ ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետ
ՀՀ ոստիկանության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վ.Գասպարյանի հրամանով 2016թ. հոկտեմբերի 7-ին պաշտոնից ազատվել է ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետ, գնդապետ Վախթանգ Ավագյանը:
Ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետ է նշանակվել ոստիկանության գնդապետ Արշավիր Ասլանի Գեւորգյանը:
Արշավիր Գեւորգյանը ծնվել է 1961թ. ապրիլի 7-ին ԼՂՀ Հադրութի շրջանի Խծաբերդ գյուղում: 1985թ. ավարտել է Երեւանի Կ.Մարքսի անվան պոլիտեխնիկական ինստիտուտը: 1978-1993թթ. աշխատել է Խծաբերդ գյուղի կոլտնտեսությունում, Հրազդանի մեքենաշինական գործարանում եւ Հրազդանի «Վան» խանութում:
1993թ. փետրվարի 5-ից մինչեւ սեպտեմբերի 1-ը եղել է Երեւան քաղաքի Խորհրդային ՆԳ բաժնի տեղամասային տեսուչ, 1993-1996թթ.` Երեւան քաղաքի Խորհրդային ՆԳ բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր, ավագ օպերլիազոր: 1996 թվականի հունվարի 19-ից 22-ը եղել է Երեւան քաղաքի Խորհրդային շրջանի ՆԳ բաժնի Ջրվեժի ՔՄ բաժանմունքի պետի տեղակալ, 1996-2003թթ.` Արմավիրի ՆԳ բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետ, 2003-2008թթ.` Արմավիրի մարզային վարչության Արմավիրի բաժնի պետի օպերատիվ գծով տեղակալ, 2008-2012թթ.` Արմավիրի մարզային վարչության Արմավիրի բաժնի պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2012թ. հունիսի 2-ի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016թ. օգոստոսի 8-ի հրամանով նշանակվել է ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ:
ՀՀ ոստիկանության պետի 2016թ. հոկտեմբերի 7-ի հրամանով նշանակվել է ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության պետ:
Պարգեւատրվել է ՀՀ նախագահի «Արիության», «Հասարակական կարգի գերազանց պահպանման համար», ՀՀ ոստիկանության պետի «Մարտական զորակցության», ինչպես նաեւ այլ գերատեսչությունների մեդալներով:
Ամուսնացած է, ունի երկու զավակ: