Արթուր Դավթյանի գլխավորած պատվիրակությունը 3 օրով գործուղվում է Մոսկվա
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ այսօր հրապարակված որոշման համաձայն, ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը, դատախազության 2 այլ պաշտոնյաների հետ միասին, 3 օրով գործուղվում է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Համապատասխան որոշման մեջ ասվում է.
Համաձայն «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասի՝
1. Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանի, Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջազգային իրավական համագործակցության վարչության պետ Եղիազար Ավագյանի և Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազի խորհրդական Արթուր Բաղդասարյանի՝ Ռուսաստանի Դաշնության դատախազության կազմավորման 300-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով 2022 թվականի հունվարի 11-13-ը Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա) գործուղման ճանապարհածախսը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2022 թվականի
պետական բյուջեով արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին:
2. Ընդունել ի գիտություն, որ Արթուր Դավթյանի, Եղիազար Ավագյանի և Արթուր Բաղդասարյանի՝ Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա) գործուղման
օրապահիկը և գիշերավարձի ծախսերը կատարվելու են հրավիրող կողմի միջոցների հաշվին: