Արտուշ Ղուկասյանն ընտրվել է Գորիսի պետական համալսարանի ռեկտոր
2016թ. հունիսի 9-ին Երեւանի «Double tree by Hilton» հյուրանոցային համալիրի բիզնես կենտրոնի կոնֆերանս սրահում տեղի ունեցավ «Գորիսի պետական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի խորհրդի նիստ՝ ղեկավարությամբ ՊՈԱԿ-ի կառավարման խորհրդի նախագահ, Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի:
Օրակարգում Գորիսի պետական համալսարանի ռեկտորի ընտրության հարցն էր:
ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարի 2016թ. ապրիլի 19-ի հրամանով հայտարարվել էր մրցույթ Գորիսի պետական համալսարանի ռեկտորի թափուր պաշտոնի համար:
Մրցույթին մասնակցելու համար հայտ էր ներկայացրել մեկ թեկնածու՝ ֆիզմաթ գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Արտուշ Ղուկասյանը, ով այս տարվա փետրվարի 11-ից նույն համալսարանի ռեկտորի պաշտոնակատարն էր:
Արտուշ Ղուկասյանը խորհրդի անդամներին ներկայացրեց «Գորիսի պետական համալասարան» ՊՈԱԿ-ի զարգացման ու բարեփոխման հայեցակարգը, որի շուրջ ծավալվեց մտքերի փոխանակություն:
Այնուհետեւ տեղի ունեցավ փակ (գաղտնի) քվեարկություն, որի արդյունքներով Արտուշ Ղուկասյանը միաձայն ընտրվեց «Գորիսի պետական համալսարան» ՊՈԱԿ-ի ռեկտոր:
Համալսարանի կառավարման խորհրդի նիստին մասնակցում էր խորհրդի 24 անդամից 22-ը:
Խորհրդի նիստն ամփոփեց եւ համալսարանի նորընտիր ռեկտորին շնորհավորեց ու ողջերթի խոսք հղեց Սուրեն Խաչատրյանը: