Աշխատանքի տեղավորելու պատրվակով երկու տասնյակից ավելի քաղաքացիներից պահանջել եւ ստացել է տարբեր չափի գումարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել են քրեական գործեր՝  աշխատանքի տեղավորելու պատրվակով  21 քաղաքացուց գումար հափշտակելու դեպքերի առթիվ: Կասկածյալը ձերբակալվել է:
Նախնական քննության տվյալներով՝ Սյունիքի մարզի բնակիչ, մասնագիտությամբ բժիշկ Մ.Քարամյանը, 2015 թվականի դեկտեմբերից մինչեւ 2016 թվականի մարտն ընկած ժամանակահատվածում նույն  մարզի 21 բնակիչների վստահությունը չարաշահելով, «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային  կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունում աշխատանքի ընդունելու պատրվակով, խաբեությամբ հափշտակել է տարբեր չափի գումարներ։  Աշխատանքի տեղավորելու համար տարբեր անձանցից պահանջել եւ ստացել է տարբեր չափի գումար՝ 100 հազարից մինչև 729 հազար դրամ:
21 դրվագներով հարուցված քրեական գործերը միացվել են մեկ վարույթում, եւ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ բազմակողմանի, օբյեկտիվ եւ լրիվ քննությունն ապահովելու համար: Կասկածյալը մայիսի 16-ին ձերբակալվել է:
17 մայիսի 2016թ.