Աշոտ Մինասյան հրամանատարի ծննդյան օրն է. շնորհավորում ենք
Այսօր «Սիսական» փառապանծ ջոկատի հրամանատար Աշոտ Երկաթի՝ Աշոտ Մինասյանի ծննդյան օրն է:
Սեպտեմբերյան պատերազմի երկրորդ օրվանից՝ 2020 թ. սեպտեմբերի 28-ից, «Սիսական» ջոկատը Աշոտ Մինասյանի հրամանատարությամբ Արցախյան ռազմաճակատում է: Եվ ուրեմն՝ նրան հանդիպելու եւ ձեռքսեղմումի հնարավորություն չունենք, ինչի համար էլ սույն ուղերձն ենք հղում:
Հարգելի Աշոտ Հրանտի, հարգելի հրամանատար եւ բարեկամ
«Սյունյաց երկիրը» շնորհավորում է Ձեզ՝ ծննդյան 61-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Մենք Ձեզ տեսանք Արցախյան առաջին պատերազմում՝ ծաղկափթիթ Աղվան եղբոր հետ, ով, սակայն, մարտիրոսվեց այդ հերոսամարտում:
Ձեզ տեսանք 2016-ի ապրիլյան պատերազմում՝ Մատաղիսում՝ որդիներիդ հետ, իսկ հետո՝ Թալիշում, երբ հավերժացնում էիր այդ պատերազմում նահատակված զինակիցներիդ  հիշատակը:
Ձեզ ռազմաճակատ ճանապարհեցինք նաեւ այս անգամ, երբ պատերազմը հայտարարվեց Հայոց տան դեմ, որը կարող է եւ ճակատագրական հետեւանքներ ունենալ:
Ուրախ ենք, որ Սյունյաց աշխարհը Ձեզ նման քաջարի զինվոր եւ բազմահմուտ հրամանատար ունի, ում հավատում եւ ում հետեւում են հարյուրավոր քաջեր Սիսիանից (եւ ոչ միայն):
Անշուշտ, Ձեզ քաջառողջություն ենք ցանկանում նախ եւ առաջ ու նման հպարտ ներկայություն՝ սյունիքյան մեր ներկա ընթացքում: Բայց ունենք մեկ այլ մաղթանք եւս՝ հաղթանակ ու միայն հաղթանակ մեր ժողովրդին:
Տարիների Ձեր վարքը այսօր էլ հուշում եւ զգուշացնում է՝ մենք նահանջելու տեղ չունենք այլեւս, մենք պարտավոր ենք հակառակորդին զինադադար պարտադրել, քանզի ինչպես դարերի փորձն է ցուցանում, թուրքն ուրիշ լեզու չի հասկանում:
Թող ջոկատիդ խիզախ տղաներից եւ ընդհանրապես մարտադաշտում գտնվող քաջարի հայորդիներից եւ ոչ մեկի մատը փուշ չմտնի, ու յուրաքանչյուրը հայրենի օջախ վերադառնա ողջ եւ առողջ:
Աստված պահապան Ձեզ ու բոլոր հայ մարտիկներին, ովքեր անմնացորդ նվիրումով տեր են կանգնել Հայոց արժանապատվությանն ու հող հայրենիին: