Ապրիլի 14-ին Կապանի համայնքապետարանի նիստերի դահլիճում կայացավ ավագանու չորրորդ նստաշրջանի հերթական նիստը՝ ավագանու 21 անդամների մասնակցությամբ։ Նիստը վարում էր համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը։ Ավագանու նիստը սկսվեց օրակարգի հաստատմամբ, որը իր մեջ ամփոփում էր 14 հարց։
Ներկայացվեց համայնքի բյուջեի 2023 թվականի առաջին եռամսյակի ընթացքը, եկամուտների և ծախսերի կատարողականները, ինչպես նաև 2024-2026 թվականների միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագծի մշակման աշխատանքների գործընթացի իրականացման ժամանակացույցը:
Ավագանու հաստատմանն էր ներկայացվել նաև մի շարք նախագծեր, որոնք վերաբերում էին համայնքի սեփականություն համարվող գույքի գույքագրման փաստաթղթերում կատարված փոփոխությունները հաստատելուն, քաղաքի գլխավոր հատակագծում փոփոխություններ կատարելուն, համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերը ուղղակի վաճառքի միջոցով օտարելուն, մրցութային կարգով վարձակալության իրավունքով օգտագործման տրամադրելուն և այլն։
Նիստի օրակարգում ընդգրկված որոշման բոլոր նախագծերը հաստատվեցին ավագանու կողմից:
Ավագանու այս տարվա վերջին նիստը կկայանա 2023 թվականի մայիսի 10-ին։