Ավստրիացի գործընկերների այցը՝ Սիսիան
Սույն թվականի հունվարի 20-ին համայնքի ղեկավար Հովսեփ Առաքելյանն ընդունել է Ավստրիական զարգացման գործակալության (ADA) երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Կապեր Կլաուսին, Ավստրիական զարգացման գործակալության «R2D Սյունիք» ծրագրի ընդհանուր համակարգող Յարեկ Զարիխտային և «R2D Սյունիք» ծրագրի համայնքային ենթակառուցվածքների բաղադրիչի համակարգող Տիգրան Ավագյանին։ Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև համայնքապետարանի աշխատակազմի Զարգացման ծրագրերի, տուրիզմի, առեվտրի, սպասարկման եվ գովազդի բաժնի պետ Երվանդ Եղիազարյանը։
Ավստրիացի գործընկերների այցի նպատակը Սիսիանում նոր քոլեջի համար նախատեսվող շենք կառուցելն է, ինչի շուրջ քննարկումներ են ունեցել համայնքի ղեկավարի հետ։
Հաջորդ նպատակը Լծեն բնակավայրում խմելու ջրի ջրագծի կառուցումն է, որը համայնքի առաջնահերթություն պահանջող խնդիրներից է։
Համայնքի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ավստրացի գործընկերներին՝ համայնքի հիմնախնդիրներն ուշադրության կենտրոնում պահելու և ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու համար։