Այս անգամ բրոնզե մեդալներով
Եռամյա ընդմիջումից հետո գործունեությունն է վերսկսել Կապանի «Գարեգին Նժդեհ» քիք-բոքսինգի ակումբը: Նրա երկու սանի համար լուրջ քննություն էր հունիսի 6-9-ը Թբիլիսիում կայացած միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում էր մոտ 350 մարզիկ: Մրցավայր հասնելուն պես ակումբի մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արայիկ Սարգսյանն ու նրա երկու սանը` Գարի Դավթյանը եւ Վիկտոր Խաչատրյանը տեղեկացան, որ պիտի մենամարտեն քիք-բոքսինգի «K-1» մարտաձեւով, որն ամենակոշտ ու դաժան տարատեսակն է: ՀՀ հավաքականի կազմում ընդգրկված 60կգ քաշային Գարի Դավթյանը եւ Վիկտոր Խաչատրյանը (71կգ քաշային կարգ) ռինգ մտան, երկուական հաղթանակ տոնեցին եւ արժանացան բրոնզե մեդալի: Ընդ որում` կապանցի մարզիկներն առաջին անգամ հանդես եկան ավագ տարիքային, այն է` մեծահասակների խմբում: Դա եւ մրցափորձի պակասը նրանց թույլ չտվեցին պատվո պատվանդանի ավելի բարձր աստիճանին կանգնել: Ինչեւէ, տղաներն արժանացան Վրաստանի քիք-բոքսինգի ֆեդերացիայի պատվոգրի եւ բրոնզե մեդալի: Նման պատվոգրի արժանացավ նաեւ Կապանի նախկին քաղաքապետ Արտուր Աթայանը` կապանցի մարզիկներին հովանավոր լինելու համար: Ակումբին աջակցություն է դրսեւորել նաեւ ԱԺ նախկին պատգամավոր Գագիկ Գեւորգյանը: Ակումբի նախագահ Արայիկ Սարգսյանը մեր թերթի միջոցով նրանց հայտնեց իր երախտագիտությունը: Իսկ Ա.Սարգսյանը եւ նրա սաները պարգեւատրվել են Հայաստանի «Դինամո» հկ-ի (նախագահ` ոստիկանության փոխգնդապետ, ՀՀ քիք-բոքսինգի ֆեդերացիայի նախագահ Գառնիկ Հայրապետյան) պատվոգրով` հանրապետության մարզական պատիվը միջազգային ասպարեզում բարձր պահելու համար:
Ինչպես մեզ տեղեկացրեց ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արայիկ Սարգսյանը, «Գարեգին Նժդեհ» ակումբում գործելու է նաեւ բռնցքամարտի սեկցիա: