Սյունիքի մարզի քիքբոքսինգի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի սաները (մարզիչ, ՀՀ վաստակավոր մարզիչ՝ Արայիկ Սարգսյան) այս անգամ ևս մեդալների հարուստ ավարով  են մայրաքաղաքից վերադարձել: Մարտի 18-ից 20-ը  անցկացվել է Հայաստանի քիքբոքսինգի առաջնությունը, որին մասնակցում էին ակումբի 12 քիք-բռնցքամարտիկ: Նրանցից տասը բարձրացան պատվո  պատվանդանի առաջին աստիճանին, մեկն արժանացավ բրոնզե մեդալի: Աչքի ընկած մարզիկներից ակումբի մարզիչն առանձնացրեց Նոյ  Անտոնյանին, Էրիկ Մարտիրոսյանին, Վաչե Գյուլբուդաղյանին, Ազատ Մեժլումյանին: Ընդ որում առաջնության կապանցի մասնակիցներից երկուսը (Մարկ Առաքելյան, Արթուր Գրիգորյան) առաջին անգամ էին մասնակցում նման պատասխանատու մրցման, բայց կարողացան հաղթել բոլոր մրցակիցներին:
Առաջնությանը հնարավոր եղավ մասնակցել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերության հովանավորության շնորհիվ, ինչի համար ակումբի մարզիչը, սաներն ու նրանց ծնողները երախտագիտություն են հայտնում ընկերության տնօրինությանը:
Մարզիկների այսօրվա մարզավիճակը մարզիչը բավարար համարեց, բայց նաև հավելեց, որ համառ մարզումների շնորհիվ կարող են սպասված արդյունքներն ակնկալել: Կան նաև վնասվածք ստացած մարզիկներ, նա  համոզմունք հայտնեց, որ առաջիկայում շարք կվերադառնան:
Ինչպես «Սյունյաց երկրին» հայտնեց ակումբի մարզիչը, ապրիլի կեսին Երևանում կամ Ծաղկաձորում կայանալու է ուսումնամարզական հավաք, որտեղ քիքբոքսինգի հանրապետության ֆեդերացիայի մարզչական խորհուրդը ընտրելու է հավաքականի կազմը, որ հունիսին մասնակցելու է քիքբոքսինգի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը: Դրանում, անշուշտ, տեղ կունենան «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի որոշ սաներ: