Այցելելով՝ ծանոթացել եմ կառուցվող Սիսիանի բժշկական կենտրոնի, թվով 5 պատմամշակութային հուշարձանների և բազմաբնակարան շենքերի տանիքների շինարարական աշխատանքների ընթացքին։
Այցելություններս կրելու են շարունակական բնույթ․․․
Հաստատվել են թվով 6 սուբվենցիոն ծրագրեր, դրանք են՝
1․Սիսիան քաղաքի Խանջյան 1, 3, 5, 7, Որոտան 4 ա, 4 բ և Իսրայել-Օրի 5, 7, 9 բազմաբնակարան բնակելի շենքերի փողոցների հիմնանորոգումը։
2․Այգեստան, Գետափնյա, Անդրանիկ Մանուկյան, Արցախի, Լալայան, Մ․ Գորկի փողոցների հիմնանորոգումը։
3․ Սիսիան քաղաքի Գայի 1, 2, 4, 6, 7, 10, 12, 13, 14, 15, Զորավար Անդրանիկ 1, 3, 5, Շահումյան 72, 74, շենքերի բակային փողոցների, Զորավար Անդրանիկ, Հ․ Որոտնեցի փողոցների վերջնամասի կապիտալ վերանորոգում։
4․ Սիսիան քաղաքի Դուրյան 2, Սիսական 9, 11, 13, 15, 19, Ադոնցի 3, Իսրայելյան 39 բակային հատվածների և Շահումյան փողոցի սկզբնամասի հիմնանորոգում։
5․ Սիսիան համայնքի Ույծ բնակավայր տանող ճանապարհի վերանորոգում։
6․ Սիսիան համայնքի կարիքների համար ավտոաշտարակի և բազմաֆունկցիոնալ տրակտորի ձեռքբերում։
Հանդիպումներ եմ ունեցել միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ, որոնք հանդես են եկել մի շարք ներդրումային ծրագրերով։
Մեծ ուշադրություն եմ դարձնում համայնքի մաքրությանը և դրանով պայմանավորված կազմակերպվելու են համայնքային շաբաթօրյակներ։ Հուրախություն սիսիանցիների նշեմ, որ արդեն գործարկվում է ՀՀ կառավարության կողմից տրամադրված աղբատար մեքենան, որը թեթևացրել է «Կոմունալ տնտեսություն» ՀՈԱԿ-ի աշխատանքի ծանրաբեռնվածությունը։
Մաքրության ֆոնին հատվել և էտվել են մի շարք ծառեր, որոնք տարիներ շարունակ խոչընդոտ են հանդիսացել երթևեկությանը և վտանգավոր դարձել եղանակային վատ պայմանների ընթացքում։ Մոտ ապագայում գնվելու են աղբամաններ, ինչը թույլ կտա բարելավվել մաքրության իրականացումը։
Կարևոր եմ համարել քաղաքի կենտրոնական փողոցների լուսավորության ապահովումը՝ դրանով պայմանավորված շուտով կմեկնարկի լուսավորության ցանցի կառուցումը։
Իմ պաշտոնավարման առաջին իսկ օրվանից կարևորագույն խնդիրներից եմ համարել քաղաքային տրանսպորտի հարցը։
Ուրախությամբ տեղեկացնում եմ իմ բնակիչներին, որ գարնանը կգործարկվեն թվով 4 երթուղային միկրոավտոբուսներ, որոնք կիրականացնեն պատշաճ ուղևորափոխադրումներ։
Սիրելի սիսիանցիներ․
Սրանք կարևորագույն բայց և այնպես համայնքի բազում լուծված խնդիրների մի մասն են, որոնց ես կարողացա անդրադառնալ։
Այս ընթացքում արդեն իսկ կատարված բազմաբնույթ աշխատանքներն ու ծրագրերը պետք է ունենան իրենց շարունակականությունն ու զարգացումը:
Վստահեցնում եմ, որ ինչպես այս 100 օրվա, այնպես էլ իմ պաշտոնավարման հետագա օրերին լինելու եմ իմ համայնքի կողքին՝ ձեզ պարբերաբար տեղեկացնելով զարգացող և օր֊օրի առաջընթաց ապրող Սիսիան ունենալու իմ ծրագրերն ու հետագա քայլերը:
Եվս մեկ անգամ ակնկալում եմ ձեր աջակցությունը և վստահեցնում, որ շարունակելու ենք զարգացնել և բարեկարգել մեր բոլորի հարազատ համայնքն իր բոլոր բնակավայրերով: