ԱԺ-ն կողմ քվեարկեց ՀՀ ոստիկանության և ՌԴ ներքին գործերի նախարարության միջև տեղեկատվության փոխանակման մասին համաձայնագրին
08.12.2021 17:23
Ազգային ժողովն այսօր  ընդունեց Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության և Ռուսաստանի Դաշնության ներքին գործերի մարմինների իրավասությանը վերաբերող հարցերի շուրջ տեղեկատվական փոխգործակցության և էլեկտրոնային եղանակով տեղեկատվության փոխանակման մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը: Համաձայնագիրը ստորագրվել է 2021 թ. մայիսին, Մոսկվայում:
Փաստաթղթի վավերացմամբ ՀՀ ոստիկանության եւ ՌԴ ներքին գործերի նախարարության կողմից որոշված ստորաբաժանումների միջեւ տեղեկատվության փոխանակումը հնարավոր կլինի կազմակերպել առավել օպերատիվ եւ արդյունավետ: Համաձայնագրի շրջանակում ստացված տեղեկատվությունը կօգտագործվի բացառապես ծառայողական նպատակներով եւ առանց գրավոր համաձայնության չի փոխանցվի որեւէ երրորդ կողմի: Պետական գաղտնիք հանդիսացող տեղեկատվության փոխանակում եւս չի իրականացվելու: