Բանակի օրը՝ մարզկենտրոն Կապանում
Հայոց բանակին նվիրված միջոցառումների շարքը մարզկենտրոնում մեկնարկեց սուրբ Մեսրոպ Մաշտոց եկեղեցում՝ օրվա խորհրդին պատշաճող ժամերգությամբ, որին մասնակցեցին Կապանում տեղակայված զորամասի սպաներն  ու զինվորները: Այնուհետև նրանք և տարբեր տարիքի ու զբաղմունքի մարդիկ  բարձրացան Բաղաբուրջի հուշահամալիր՝ հարգելու զոհվածների հիշատակը: Համալիրում հոգեհանգստյան կարգ կատարեց Կապանի հոգևոր հովիվ տեր Խաչատուր քահանա Հայրապետյանը: Արցախյան առաջին, Ապրիլյան և 44-օրյա պատերազմներում նահատակված զինվորների շիրիմներին  ծաղիկներ դրեցին մարզային և համայնքային իշխանությունների ներկայացուցիչները, Արցախյան պատերազմի վետերանները, զինվորականներ, զոհվածների հարազատներն ու մտերիմները, հարյուրավոր կապանցիներ:
Կապանում տեղակայված զորամասի զինվորների համար մշակութային ծրագիր էր նախատեսվել՝ այց մարզկենտրոնի թանգարաններ և ներկայացում ՝ Կապանի Ալ. Շիրվանզադեի անվան դրամատիկական թատրոնում: