ԲԵՄԱՀԱՐԹԱԿՈՒՄ՝ ԿԱՊԱՆ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԿԱՆԱՆՑ ԵՐԳՉԱԽՈՒՄԲՆ ԷՐ
Այսօր՝ ապրիլի 27–ին, Կապանի արվեստի պետական քոլեջի Վահագն Ստամբոլցյանի անվան երգեհոնային դահլիճում հաշվետու համերգով հանդես է եկել Կապան համայնքի կանանց երգչախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գայանե Հարությունյանի ղեկավարությամբ: Չնայած իր դեռևս կարճատև գործունեությանը՝ երգչախմբի երգացանկը բավականին բազմազան և ներկայանալի էր։ Հնչել են ինչպես հայ մեծանուն դասականների, այնպես էլ աշխարհահռչակ այլ երաժիշտների ստեղծագործություններ, որոնց հանդիսատեսն արձագանքել է առանձնակի ջերմությամբ և չդադարող ծափողջույններով։
Համերգն իրենց ներկայությամբ պատվել էին համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը, «ԶՊՄԿ» ՓԲ ընկերության ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները, Սյունյաց թեմի հոգևոր հայրերը, մշակութասեր քաղաքացիները։
Նշենք, որ համայնքային ենթակայության՝ արվեստի, երաժշտական դպրոցների և նախադպրոցական ուսումնական հաստատությունների շուրջ 40 մանկավարժներից բաղկացած երգչախումբը ստեղծվել է համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի նախաձեռնությամբ։