ԲՀԿ քաղաքական թիմի առաջատարը Նաիրա Զոհրաբյանն է
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն ամփոփեց նաեւ վարկանիշային ընտրակարգով ընտրությունների արդյունքները: Ըստ այդմ՝ հաջորդ խորհրդարանում երկրորդ տեղը զբաղեցնող ԲՀԿ-ի քաղաքական թիմից, վարկանիշային ընտրակարգով առաջադրված թեկնածուներից, ամենաշատ ձայներ հավաքել է Նաիրա Զոհրաբյանը` 2148 ձայն: Նա առաջադրվել էր Սյունիքի եւ Վայոց ձորերի մարզն ընդգրկող թիվ 12 ընտրատարածքում:
ԲՀԿ ընտրական ցուցակում ընդգրկվածներից ամենաշատ ձայները ստացել է Գագիկ Ծառուկյանի թիկնապահը՝ Էդուարդ Բաբայանը՝ 7472 ձայն:
Երեւանի ընտրատարածքներում վարկանիշային ընտրակարգով առաջադրված ԲՀԿ-ի քաղաքական թեւից Գեւորգ Պետրոսյանը ստացել է 656 ձայն, Տիգրան Ուրիխանյանը`1154 ձայն, ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը` 723 ձայն, Վահե Էնֆիաջյանը`1195 ձայն:
Սյունիքի եւ Վայոց ձորի թիվ 12 ընտրատարածքում առաջադրված ԲՀԿ փոխնախագահ Սերգեյ Բագրատյանը` 1492 ձայն:
Երևանն ընդգրկող թիվ 1, 2, 3, 4 ընտրատարածքներում, որտեղ ԲՀԿ-ից առաջադրված է եղել մոտավորապես 50 վարկանիշային թեկնածու, ԲՀԿ-ն ստացել է 18 758 ձայն:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 23-ին կայացած Երեւանի ավագանու ընտրություններում, ԲՀԿ-ի քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը ստացել էր 25 600 ձայն:
Ի դեպ, մեր տեղեկություններով, Սյունիքի ԲՀԿ-ի կառույցն այս ընտրություններում աշխատել է ԲՀԿ-ական նախկին մարզպետ, այժմ <Իմ քայլի> անդամ Կարեն Համբարձումյանի օգտին: