Հուլիսի 19-ը հանրապետության արդյունաբերության, տնտեսության զարգացման մեջ մեծ ավանդ և ներդրում ունեցող աշխատողների մասնագիտական տոնն է: Հանքարդյունաբերությունը Հայաստանի զարգացող տնտեսության հիմնասյուներից է, որի ամրությունն ու կայունությունը նաև ձեզնից է կախված:
Հանքագործի և մետալուրգի օրվա առթիվ շնորհավորում եմ բոլորիդ, ոլորտի աշխատակիցներին, մասնագետներին և լեռնագործի պատվավոր ուղիով անցած վետերաններին։
Պատվելի՛ լեռնագործներ
Ձեր կատարած աշխատանքը անգնահատելի է, կյանքի համար անհրաժեշտ ու միշտ պահանջարկ ունեցող: Ձեր քրտնաջան աշխատանքի պարգևը երկրի տնտեսական զարգացումն է, մեր սիրելի՝ Կապան համայնքի օրեցօր բարեկարգվող տեսքը, մեր համաքաղաքացիների խնդիրներին սատար կանգնելը:
Ընդունեք իմ անկեղծ երախտագիտությունը ձեր աշխատանքի բարձր կատարողականի, ընկերության գործունեության բնականոն ընթացքի, այն ռիսկի համար, որը դուք կրում եք ամեն օր՝ արդյունաբերությունում աշխատելիս:
Վստահ եմ, որ ձեր մասնագիտական բարձր կարողությունների շնորհիվ հետագայում ևս հաջողությամբ կիրականացնենք մեր առջև դրված խնդիրներն ու կնպաստենք երկրի կայուն զարգացմանը:
Մաղթում եմ ձեզ աշխատանքային հետագա հաջողություններ, առողջություն և ընտանեկան ջերմություն:
Հպարտորեն կրեք հանքագործի կոչումը և սիրեք ձեր աշխատանքը: