Դեղագործական ընկերությունների հետ քննարկվել է դեղատոմսով դեղերի բաց թողնման կարգը
Առողջապահության նախարարի տեղակալ Անահիտ Ավանեսյանի գլխավորությամբ քննարկվել են դեղատոմսով դեղերի բաց թողնման կարգի կիրարկմանն առնչվող հարցեր:  Այս անգամ քննարկմանը մասնակցել են դեղագործական ընկերությունների ներկայացուցիչները:
Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարության մամուլի ծառայությունից։
Գործընկերներին առաջարկվել է դեղերը դեղատոմսով դուրս գրելու ընթացքը սահուն կազմակերպելու համար հաշվի առնել ընթացիկ տեխնիկական հարցերը,  ներկայացնել  առաջարկներ:
Դեղագործական ընկերությունների ներկայացուցիչները արտահայտել են իրենց մտահոգությունը գործընթացի վերասկողության առումով: Այսինքն` կլինեն դեղատներ, որոնք կվաճառեն առանց դեղատոմսի. ինչ մեխանիզմներով են նման դեպքերը կարգավորվելու:
Փոխնախարարը պարզաբանել է, որ  բարձրացված հարցը նախարարության ուշադրության կենտրոնում է, քանի որ այսօր էլ կան նման ահազանգեր: Անահիտ Ավանեսյանը մանրամասնել է, որ այդ առնչությամբ առողջապահական տեսչական մարմնի կողմից իրականացվում են իրազեկման աշխատանքներ:
Միաժամանակ, տնտեսվարողները առաջարկել են ոլորտին առնչվող որոշումներն  ընդունելուց առաջ` մինչև ուժի մտնելը, դաշտի շահառուների համար նախատեսել որոշակի ժամանկահատված նախապատրաստվելու համար: