Եկել է ընտրողների հույսերն ու սպասումներն արդարացնելու ժամանակը
Սեպտեմբերի 18-ին կայացած ՏԻՄ ընտրություններում Մեղրի նորաստեղծ համայնքի ղեկավար է ընտրվել Մխիթար Սեյրանի Զաքարյանը, ով մինչ այդ Ագարակի քաղաքապետն էր: Մխիթար Զաքարյանի օգտին քվեարկել է 6099 հոգի կամ քվեարկությանը մասնակցած 6407 ընտրողի 95,2 տոկոսը:
Գորիս նորաստեղծ համայնքի ղեկավար է ընտրվել Վաչագան Վանյայի Ադունցը, ով 2014 թվականից Գորիսի քաղաքապետն էր: Նրա օգտին քվեարկել է 8367 հոգի կամ քվեարկությանը մասնակցածների 88 տոկոսը:
Քաջարան քաղաքային համայնքի ղեկավար է ընտրվել Մանվել Վրեժիկի Փարամազյանը, ում օգտին քվեարկել է ընտրությանը մասնակցած 4226 ընտրողից 3983-ը կամ 94,2 տոկոսը:
Սեպտեմբերի 18-ի քվեարկության արդյունքներով Գորայք նորակազմ համայնքը կգլխավորի Առուստամ Լուկաշի Առուստամյանը, Տեղ նորակազմ համայնքը՝ Ներսես Սերյոժայի Շադունցը:
Նշված համայնքներում տեղի են ունեցել նաեւ ավագանու ընտրություններ: Այդ մասին տեղեկատվությունը՝ սահմանված ժամկետում:
Շնորհավորում ենք նորընտիր ղեկավարներին եւ ավագանու անդամներին, մաղթում նրանց հաջողություններ՝ ի բարօրություն Սյունյաց աշխարհի: