1. Զարուհի Տոնապետյանի հայցը բավարարել մասնակի՝ պարտավորեցնել <<Սյունյաց աշխարհ>> սահմնափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը Զարուհի Տոնապետյանի հասցեին վիրավորական արտահայտություններ կատարելու համար վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուն հաջորդող հինգ օրվա ընթացքում <<syuniacyerkir.am>> համացանցային կայքում հրապարակել սույն վճռի եզրափակիչ <<ՎՃՌԵՑ>> մասը եւ նշված հատվածը.
Զարուհի Տոնապետյանի հասցեին կատարված <<Գաղութարար>> եւ <<Ավազակապետի ձեռքին սովորական խաղալիք դարձած>> արտահայտություններն ի սկզբանե նպատակ են ունեցել արատավորելու  եւ իրականում արատավորել են Զարուհի Տոնապետյանի պատիվը եւ արժանապատվությունը:
Պարտավորեցնել <<Սյունյաց աշխարհ>> սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության <<syuniacyerkir.am>> համացանցային կայքում վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուն հաջորդող հինգ օրվա ընթացքում հերքել Զարուհի Տոնապետյանի վերաբերյալ հրապարակված զրպարտություն համարվող հետեւյալ փաստացի տվյալները, այն որ վերջինս մասնակցում է լեռնագործների կյանքի ու առողջության գնով արարվող հարստության թալանին:
Հայցը մնացաց մասով մերժել:
<<Սյունյաց աշխարհ>> սահմնափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունից հօգուտ Զարուհի Տոնապետյանի բռնագանձել 8.000 ՀՀ դրամ՝ որպես բավարարված հայցապահանջի համար նախապես վճարված պետական տուրքի գումար:
Վճիռն օրինական ուժի մեջ է մտնում հրապարակման պահից մեկ ամիս հետո եւ կարող է բողոքարկվել ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանին մեկ ամսվա ընթացքում: