Երեւանի «Ելակետ» մամուլի ակումբում տեղի ունեցավ «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Հրաչ Ջաբրայանի մամուլի ասուլիսը
29.04.2013 18:35
Ապրիլի 26-ին Երեւանի «Ելակետ» մամուլի ակումբում տեղի ունեցավ «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ նորանշանակ գլխավոր տնօրեն Հրաչ Ջաբրայանի մամուլի ասուլիսը, որի գլխավոր թեման ընկերության` բնապահպանի դեմ ուղղված հայտնի դատական հայցն էր: Գլխավոր տնօրենը նախ ներկայացրել է ընկերության գործունեությունը, կրկին հերքել բնապահպանի տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, թե Կապանի լեռնահանքային ձեռնարկությունում ժամանակին կիրառվել է էլեկտրաշոկ: Ըստ Հրաչ Ջաբրայանի` ընկերության նախկին ղեկավարությունը ժամանակին մտադրություն է ունեցել ձեռք բերել էլեկտրաշոկ` գիշերային ներխուժումներն ու գողությունները կանխելու նպատակով, բայց այդպես էլ ձեռք չի բերել: Այնուհետեւ նա պատասխանեց լրագրողների հարցերին: Լրագրողներին հետաքրքրել է նաեւ «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» եւ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲ ընկերությունների փոխհարաբերությունների հարցը: