Նարեկ Ամբարյանի հայցը բավարարել մասնակի.
Պարտավորեցնել «Սյունյաց աշխարհ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությանը Նարեկ Ամբարյանի հասցեին վիրավորական արտահայտություններ կատարելու համար վճիռն օրինական ուժի մեջ մտնելուն հաջորդող հինգ օրվա ընթացքում «syuniacyerkir.am» համացանցային կայքում հրապարակել սույն վճռի եզրափակիչ «ՎՃՌԵՑ» մասը եւ նշված հատվածը. Վերոգրյալ պատճառաբանությունների լույսի ներքո դատարանը հանգում է հետեւության, որ քննարկվող պարագայում Նարեկ Ամբարյանի հասցեին կատարված «Գաղութարար» եւ «Ավազակախմբի մասնակից» արտահայտություններն ի սկզբանե նպատակ են ունեցել արատավորելու եւ իրականում արատավորել են Նարեկ Ամբարյանի պատիվը եւ արժանապատվությունը, հետեւաբար առկա են անհրաժեշտ չափանիշները կատարված արտահայտությունները վիրավորանք գնահատելու համար»:
Հայցը մնացած մասով մերժել:
«Սյունյաց աշխարհ» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերությունից հօգուտ Նարեկ Ամբարյանի բռնագանձել 4.000 ՀՀ դրամ՝ որպես բավարարված հայցապահանջի համար նախապես վճարված պետական տուրքի գումար:
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ 28.06.2018 թվականի որոշմամբ կիրառված հայցի ապահովումը՝ հայցագնի՝ 1.000.000 ՀՀ դրամի չափով Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող գույքի վրա դրված արգելանքը, պահպանել մինչեւ սույն վճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը:
Վճիռը կամովին չկատարելու դեպքում այն կկատարվի հարկադիր կատարումն ծառայության միջոցով՝ պարտապանի հաշվին:
Վճիռն օրինական ուժի  մեջ է մտնում հրապարակման պահից մեկ ամիս հետո եւ կարող է բողոքարկվել ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանին մեկ ամսվա ընթացքում: