Երիտասարդը անհետ կորած զինվորի հորից 1 500 դոլար է վերցրել՝ որդու մասին իբր լուրերի դիմաց
ԱԱԾ-ն զինծառայողի հարազատներից խարդախությամբ խոշոր չափերով գումար հափշտակելու հերթական դեպքն է բացահայտել։ Մասնավորապես, հաղորդագրությունում նշվում է, որ երիտասարդը անհետ կորած զինծառայողի մասին իբր տեղեկություններ տրամադրելու դիմաց նրա հորից պահանջել է 1 500 դոլար։
«Պարզվել է, որ Ա. Մ.-ն՝ տեղեկանալով, որ ժամկետային զինծառայող Դ. Վ.-ն, մասնակցելով 44-օրյա պատերազմին, անհետ կորել է, 2021 թվականի հունվարին վերջինիս հորը՝  Գ. Վ.-ին հայտնել է, թե իբր զբաղվում է պատերազմում անհետ կորած զինծառայողների հայտնաբերման հետ կապված հարցերով: Գ. Վ-ի հետ հետագա հանդիպումների ժամանակ Ա. Մ.-ն նրան տեղեկացրել է, թե իր անձնական կապերն օգտագործելով կարող է օգնել՝ հայտնաբերելու Դ. Վ.-ին, իսկ 2021 թվականի փետրվարի 17-ին նրա վերաբերյալ առարկայական տեղեկություններ տրամադրելու պատրվակով վերջինիս հորից պահանջել է 1 500 ԱՄՆ դոլար: Ա. Մ.-ն Երևան քաղաքի Վ. Սարգսյան փողոցում Գ. Վ.-ից խաբեության եղանակով ստացել է 1 500 դոլար, սակայն չի հասցրել տնօրինել գումարը, քանի որ անմիջապես բռնվել է ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից»,- ասվում է ԱԱԾ հայտարարությունում։
Զինծառայողի հորից գումար պահանջած երիտասարդը ձերբակալվել է, ապա դատարանի որոշմամբ կալանավորվել։