Երկու բրոնզե մեդալ՝ Եվրոպայի առաջնությունից
Մոնտենեգրոյի Բուդվա քաղաքում նոյեմբերի 5-14-ը տեղի ունեցավ քիք բոքսինգի Եվրոպայի առաջնություն, որին մասնակցում էր չորս տասնյակ երկիր:  Ներկայացուցչական այդ մրցմանը Հայաստանի հավաքականի կազմում ներգրավված էր  քիք բոքսինգի Սյունիքի մարզի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի վեց սան: Նրանցից Նոյ Անտոնյանը առաջին պարապմունքի ժամանակ ծանր վնասվածք ստացավ եւ դուրս մնաց հետագա պայքարից: Կապանցիներից երկուսը՝ Դավիթ Բաբախանյանը (մինչեւ 47 կգ քաշային կարգ) եւ Արթուր Հովսեփյանը (94 կգ եւ ավելի քաշային կարգ) հասան մինչեւ կիսաեզրափակիչ եւ պարգեւատրվեցին բրոնզե մեդալով:
Ակումբի մարզիչ,  ՀՀ վաստակավոր մարզիչ Արա Սարգսյանի փոխանցմամբ՝ եթե Դավիթ Բաբախանայնի դեպքում մրցավարները անաչառ լինեին,  մեր մարզիկն ավելի բարձր կարգի մեդալների համար կպայքարեր: Արթուր Հովսեփյանն առաջին անգամ էր մասնակցում միջազգային մրցման, եւ նրա նվաճած մեդալն իրավամբ հաջողություն կարելի է համարել: Ամեն դեպքում ռինգ դուրս եկած մեր մարզիկների համար այս առաջնությունը մրցափորձ ձեռք բերելու պատեհ առիթ էր, քանզի ունեցան լուրջ եւ պատրաստված մրցակիցներ:
Միջազգային այս մրցմանը հնարավոր եղավ մասնակցել Ազգային ժողովի պատգամավոր Դավիթ Դանիելյանի հովանավորության շնորհիվ, ում ակումբի մարզիչ Արա Սարգսյանը, մարզիկները եւ նրանց ծնողները հայտնում են իրենց երախտագիտությունը: