Երկու շաբաթ է՝ չեն դադարում կռիվները Ադրբեջանի հետ Ղարաբաղի սահմանում. հայ ազգը լի է վճռականությամբ` մինչև վերջ պաշտպանելու մեր հայրենիքը. Նիկոլ Փաշինյանը՝ ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստին (տեսանյութ)
09.10.2020 13:08
Այսօրվա նիստը տեղի է ունենում Հայատանի համար դժվար ժամանակներում: ԵԱՏՄ միջկառավարական նիստի մեկնարկի ժամանակ իր ելույթն այսպես սկսեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Արդեն երկու շաբաթ է՝ ինչ չեն դադարում կռիվները Ադրբեջանի հետ Ղարաբաղի ամբողջ սահմանում:
Գործի են դրվում ժամանակակից զինտեխնիկայի բոլոր տեսակները, Ղարաբաղի և Հայաստանի քաղաքները, գյուղերը, քաղաքացիական օբյեկտները, ենթակառուցվածները գտնվում են հրթիռային և հրանոթային կրակների տակ: Կան բազմաթիվ զոհեր և վիրավորներ, այդ թվում` խաղաղ բնակիչների շրջանում»,- ասաց նա` հավելելով, որ չնայած դրան՝ հայ ազգը լի է վճռականությամբ` մինչև վերջ պաշտպանելու մեր հայրենիքն ու անկախությունը:
Նա շնորհակալություն հայտնեց պատվիրակություններին, որոնք եկել են Հայաստան այս բարդ ժամանակներում: «Սա շատ թանկ հանգամանք է մեզ համար: Մաղթում եմ արդյունավետ քննարկում և պտղաբեր համագործակցություն և ավելի ամրություն մեր միությանը»,- ասաց նա: