Եթե ԱՄՆ-ն ցանկանա ևս մեկ հանցագործություն կատարել, ավելի ուժեղ պատասխան կստանա. Ռոհանի
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է, որ իր երկիրը պատրաստ կլինի վրեժ լուծել Միացյալ Նահանգներից, եթե ԱՄՆ-ն «ևս մեկ հանցանք գործի»: Այս մասին հաղորդում է CNN-ը:
«Եթե Ամերիկան ցանկանա ևս մեկ հանցագործություն կատարել, թող իմանա, որ ավելի ուժեղ պատասխան կստանա»,- ասել է Իրանի նախագահը:
Վերջինս հավելել է, որ ԱՄՆ-ն պետք է վերջ տա աշխարհի խնդիրների համար Իրանին մեղադրելու պրակտիկային: «Եթե ԱՄՆ-ն պարզի, որ աշխարհում ինչ-որ տեղ խնդիր ունի, մի՛ ասեք, որ դա Իրանի ձեռքի գործն է: Եթե վաղը մեկ այլ երկրում ինչ-որ բան տեղի ունենա, ամերիկացիները կասեն, որ դա Իրանի վարձու ուժերի գործն է: Մենք վարձու ուժեր չունենք: Ամերիկացիները հենց սկզբից սխալվել են այդ հարցում»,- հավելել է Ռոհանին:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել էր, թե քանի դեռ ինքն ԱՄՆ նախագահն է, Իրանը երբեք միջուկային զենք չի ունենա։ Նա նաև հայտարարել էր, որ Իրանի դեմ նոր պատժամիջոցներ կկիրառվեն։