Եվս մեկ հանդիսությունների սրահ բացվեց սահմանամերձ Եղվարդ գյուղում
Այս անգամ օրը տոնական էր սահմանամերձ Եղվարդ գյուղում։ Հունվարի 27–ին հանդիսավորությամբ շահագործման հանձնվեց գյուղի հանդիսությունների սրահի նոր շենքը, որի բացման և կարմիր ժապավենի կտրման պատիվը տրվեց համայնքի ղեկավարի տեղակալ Մարատ Հարությունյանին և Սպարտակ Զաքարյանին:
200 հոգու համար նախատեսված հանդիսությունների սրահը վերանորոգվել է 2022 թվականի սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում՝ համայնք-կառավարություն համաֆինանսավորմամբ՝ շուրջ 49 մլն ներդրմամբ և կահավորվել համայնքի բյուջեի միջոցներով: Սրահի խոհանոցային հատվածի կահավորման հարցում համայնքին աջակցել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲ ընկերությունը։
Համայնքի ղեկավարի տեղակալ Գոռ Թադևոսյանը շնորհավորել է գյուղացիներին երկար սպասված սրահի բացման կապակցությամբ և մաղթել, որ այն օգտագործվի միայն ուրախ միջոցառումների կազմակերպման համար։ Նա իր խոսքում շնորհակալություն է հայտնել նաև բոլոր այն անձանց, ովքեր իրենց մասնակցությունն են ունեցել ծրագրի լիարժեք և արդյունավետ իրականացման գործում։
Հաճելի ավանդույթի համաձայն, համայնքի ղեկավարի կողմից գյուղացիների համար կազմակերպվել էր նաև տոնական հյուրասիրություն: