Եվս մեկ քայլ դեպի երազանքի իրականացում
Այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին տեղի ունեցավ «Կապան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի 2025 թվականի հինգերորդ նիստը, որը վարում էր համայնքի ղեկավար, հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Գևորգ Փարսյանը:
Խորհրդի անդամների քննարկմանն ու հաստատմանն էր ներկայացվել երկու հարց, որոնցից առաջնային կարևորության և առանձնակի ուշադրության արժանի հարց էր Կապանի թիվ 3 հատուկ դպրոցի հանրակացարանում բնակվող Դիանա և Դավիթ Ալեքսանյանների համար բնակարանի գնման ֆինանսավորումը։
Համայնքի ղեկավարի այս նախաձեռնության սկիզբը դրվել է այս տարվա «Կուրկուտի» փառատոնից, որի շրջանակում գոյացած շուրջ 3,2 մլն ՀՀ դրամը մուտքագրվել է «Կապան» բարեգործական հիմնադրամ՝ քույր և եղբոր համար բնակարան ձեռք բերելու նպատակով։ Դավիթն ու Դիանան ներկա դրությամբ բնակվում են Կապանի թիվ 3 հատուկ դպրոցի հանրակացարանում և ունեն բնակարանի խնդիր: Նրանք չունեն մոտ հարազատներ և ազգականներ, ովքեր կարող են աջակցել նրանց՝ ապահովելու նվազագույն կենցաղային պայմաններով:
Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահը ներկա անդամներին մանրամասն ներկայացրել է քույր և եղբոր ընտանեկան կարգավիճակը, համայնքապետարանի սոցիալական աշխատողների կողմից իրականացրած ուսումնասիրության արդյունքները, ինչպես նաև նրանց ներկա կենցաղային պայմանները, առկա դժվարությունները և աջակցության անհապաղ անհրաժեշտությունը։
Քննարկման արդյունքում խորհրդի անդամները միաձայն համաձայնություն են տվել քույր և եղբոր բնակարանի ձեռքբերման համար անհրաժեշտ ֆինանսավորման ապահովմանը՝ հաշվի առնելով նրանց սոցիալական ու կենցաղային կարիքները։
Նախաձեռնության շրջանակում բարերարների կողմից փոխանցված ֆինանսական միջոցների վերաբերյալ տեղեկությունները կհրապարակվեն առաջիկայում։