Ֆրանսիական հումանիտար բեռներն արդեն Կոռնիձորում են, պատվիրակությունը՝ նույնպես
Փարիզի և ֆրանսիական մի շարք խոշոր քաղաքների իշխանությունների ուղարկած հումանիտար բեռն արդեն Կոռնիձորում է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: 10 բեռնատարներն այսօր առավոտյան էին շարժվել դեպի Կոռնիձոր Երևանի Հանրապետության հրապարակից։
Շարասյունն ուղեկցում է Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն։ Ֆրանսիական պատվիրակությունը նույնպես քիչ առաջ հասավ Կոռնիձոր։
Անն Իդալգոն այսօր ավելի վաղ թվիթերյան իր էջում ֆրանսիական պատվիրակության հետ Հայաստանից լուսանկար էր հրապարակել՝ ուղեկցելով հետևյալ գրառմամբ․ - «Հայաստանում ենք՝ Փարիզի և այլ տեղական իշխանությունների ընտրված պաշտոնյաների հետ: Ինը ամիս է՝ Արցախի 120 հազար հայերը, որոնցից 30 հազարը՝ երեխաներ, մեկուսացված են, մատնված սովի, զրկված ամեն ինչից: Հումանիտար այդ աղետին դեմ հանդիման մենք նրանց համար հրատապ օգնություն ենք տանում: Ժամանակը հաշվված է»:
Ֆրանսիական օգնությամբ առաջին բեռնատարները Կոռնիձորում են դեռևս օգոստոսի 9-ից, որտեղ հուլիսի 26-ից սպասում է նաև Հայաստանից Լեռնային Ղարաբաղ ուղարկվող մոտ 400 տոննա հումանիտար օգնությունը․ Ադրբեջանը թույլ չի տալիս Լաչինի միջանցքով բեռների մուտքը Լեռնային Ղարաբաղ, հայտնում է azatutyun.am-ը։