Շնորհավորում եմ բոլորիս տոնական այս օրվա՝ Աշխատանքի և Աշխատավորների միջազգային օրվա կապակցությամբ։ Աշխատանքը եղել և շարունակում է մնալ մարդկային առաջընթացի ու մեր գործունեության հաջողության հիմնական գրավականը, և ինչպես աշխարհի բազմաթիվ երկրներում, այնպես էլ Հայաստանում նշվող այս տոնը կոչված է գովաբանելու, կարևորելու և բարձր գնահատելու աշխատավորին և նրա կատարած աշխատանքը։
Հայ ազգը դարեր ի վեր իր աշխատանքով է ապրել, արարել, բարիք ստեղծել և իր նպաստը բերել հայրենիքի հզորացման ու զարգացման գործին:
Տոնական այս օրվա շրջանակներում մաղթում եմ, որ ամեն ոք ունենա իրեն արժանի, իր համար սիրված աշխատանք՝ բավարարված այդ աշխատանքի արդյունքներով և հաջողություններով։ Չէ որ, աշխատանքն է բարեկեցիկ կյանքով ապրելու, զարգանալու, ինքնադրսևորվելու, ներքին պոտենցիալը բացահայտելու և նոր հեռանկարներ ստեղծելու միակ միջոցը։
Թող բոլորիս նվիրված և սրտացավ աշխատանքը, անկոտրում կամքը և մասնագիտական կարողությունները շարունակաբար ծառայեն ի բարօրություն մեր ընտանիքների և ի շահ մեր համայնքի:
Թող մայիսի 1-ը նոր խթան հանդիսանա բոլորիս նախանշած նպատակների իրականացման և նորանոր ձեռքբերումների ու նվաճումների համար։