Ձեր անգնահատելի առաքելության հանդեպ մեծագույն հարգանքով՝ շնորհավորում եմ Ձեզ ապրիլի 7–ի՝ Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ։
Կարծում եմ հայ տղամարդու համար տարվա տոների շարքում այս օրը առանձնահատուկ նշանակություն ունի, քանի որ այն նվիրված է մեզ համար ամենակարևոր, ամենասուրբ մարդուն՝ մայր ծնողին։ Ճիշտ է ասված, որ կինն անփոխարինելի է նախ և առաջ մոր դերում: Մայրն է, որ իր փխրուն ուսերին կրում է օջախը շեն պահելու պատասխանատվությունը՝ դառնալով ավանդական հայ ընտանիքի կայունության ու հարատևության ամուր հենասյունը:
Դուք՝ հայ մայրեր, իրապես արժանի եք ամենօրյա մեծարանքի և ամենասիրվածը լինելուն, քանի որ առհասարակ մեր լինելը և ով լինելը պայմանավորված է ձեր անհատնում սիրով, տված ջերմությամբ և դաստիարակությամբ։ Մայրե՛ր, դուք բարոյական արժեքների մարմնավորումն եք, ձեր մեջ ամփոփված է գեղեցիկի բոլոր ընկալումները։
Շնորհավորում եմ ձեզ և մաղթում քաջառողջություն, անսպառ ուժ ու եռանդ՝ բարին ստեղծելու և գեղեցիկն արարելու համար։ Երջանիկ եղեք: