Գնահատվել է Կապանի ճանապարհաշինարարների աշխատանքը
Նոյեմբերի 26-ին Արամ Խաչատրյան մեծ համերգասրահում կայացավ «Վարկանիշ» ընկերության կազմակերպած «THE LEADER 2023» մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը: Մեծարման երեկո, որը տնտեսության ու գիտության առաջատար ընկերությունների և ականավոր անհատների գնահատանքն է: Մրցանակաբաշխության համար հիմք են հանդիսացել «Էմպիրիկա» հետազոտական ընկերության կատարած սոցիոլոգիական հարցումները և փորձագիտական եզրակացությունները։
Միջոցառման անվանակարգերում ներկայացված էին ՀՀ տնտեսության՝ արդյունաբերության, արտադրության, ՏՏ և մի շարք այլ ճյուղերի առաջատարները՝ վերջին տարիներին երկրի զարգացմանը միտված գործունեություն ծավալող ընկերություններ, վաստակավոր գիտնականներ, գործարարներ, հաջողակ և տաղանդավոր անհատականություններ:
Հանրապետության հարավային՝ Կապանի տարածաշրջանի ռազմավարական նշանակության ճանապարհների կառուցման և սպասարկման համար «THE LEADER 2023»-ը շնորհվեց «Կապանի ՃՇՇ» ՍՊ ընկերությանը (տնօրեն՝ Արարատ Կարապետյան):
Մրցանակները հանձնելու համար հրավիրված էին ոլորտների առաջատար մասնագետներ։
«THE LEADER 2023»-ը լավագույն հնարավորություն է արժանավույնս գնահատելու հանուն հայրենիքի առաջընթացի գործող կազմակերպություններին և անհատներին, ստեղծելու համագործակցությունների յուրատիպ հարթակ, որտեղ հնարավոր է ներկայացնել սեփական գործունեությունը համապատասխան միջավայրում և գտնել ապագա գործընկերներ:
Լուսանկարում՝ Կապան֊Ճակատեն այլընտրանքային ճանապարհի կառուցման առաջին օրը (2021 թ.)