Գորիս համայնքի ղեկավար Առուշ Առուշանյանի շնորհավորական ուղերձը սեպտեմբերի 1֊ի կապակցությամբ
Սիրելի մանկավարժներ, դպրոցականներ և ուսանողներ, շնորհավորում եմ բոլորիդ սեպտեմբերի 1֊ի` Գիտելիքի և դպրության օրվա առթիվ։ Գրքի ու գիտելիքի հանդեպ խոր հարգանքն ու կրթություն ստանալու ձգտումը մեր ազգային մտածողության ուրույն դրսևորումներից է և պատահական չէ, որ մեզանում սեպտեմբերի 1-ը` որպես նոր ուսումնական տարվա սկիզբ և Գիտելիքի օր` տոնական, ոգևորիչ ու լիահույս է լինում:
Տոնի առթիվ առանձնակի շնորհավորում եմ այս տարի առաջին դասարան հաճախող երեխաներին և այն երիտասարդներին, ովքեր ընդունվել են բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ։ Կանաչ ճանապարհ եմ մաղթում բոլորիդ, ուսումնառության ողջ տարիների ընթացքում գիտելիքի անափ ծովից վերցրեք այն ամենը, ինչը ձեզ կհասցնի կրթական և մասնագիտական վերելքների։ Առանձնահատուկ շնորհավորում եմ նաև կրթության ոլորտի մեր մասնագետներին, քանզի նրանց ունեցած ավանդն ամենաարժեքավորն է սերունդների կրթության և դաստիարակության գործում։
Հարգարժան ուսուցիչներ, կրթված քաղաքացին մեր ազգային արժանապատվության, մեր պետականության պահպանման, մեր երկրի զարգացման ու հզորացման, ազգային անվտանգության ապահովման կարևոր գործոնն է, որի երաշխավորը հանդիսանում եք դուք։ Գիտելիքով զինված անհատն է, որ խոստանում է ազատ ու անկախ ապրելու իրավունք։
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ` մաղթում հաջողություններով լի ուսումնական տարի։