Սիրելի աշակերտներ, ուսանողներ և մանկավարժական առաքելություն իրականացնող նվիրյալներ,
Շնորհավորում եմ Ձեզ սեպտեմբերի մեկի` նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի և Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ: Մեր երկրի հզորացման, առաջընթացի միակ երաշխիքը՝ գիտելիքն է և մրցունակ մասնագետը: Ազգերի հարատևության հիմքում մշտապես եղել եւ մնում է ազգային գիրը, պատմության կերտումը:
Սեպտեմբերի մեկին առանձնակի խանդավառությամբ դպրոց են մտնում մեր առաջին դասարանցիները: Մեր սիրելի փոքրիկներին հղում եմ իմ առանձնահատուկ շնորհավորանքը:
Նոր ուսումնական տարվա մեկնարկի կապակցությամբ շնորհավորում եմ բոլոր ուսանողներին, ովքեր ուսանողական տարիներին ձեռք բերած հարուստ գիտելիքներով դառնալու են հինավուրց պատմություն և մշակութային արժեքներ ունեցող մեր երկրի ու ժողովրդի արժանի հետնորդները: Այս օրվա գլխավոր հերոսներն են նաև ուսուցիչները, քանի որ նրանք չափազանց մեծ դեր ունեն երեխաների կրթման և դաստիարակման գործում:
Ուսուցիչներից է կախված, թե այսօրվա աշակերտը վաղը բարոյական ինչ սկզբունքներով է առաջնորդվելու, ինչպես է դրսևորվելու հասարակության մեջ ու ինչպես է վերաբերվելու իր երկրին:
Կրկին շնորհավորում եմ բոլորիդ Գիտելիքի օրվա կապակցությամբ: Մաղթում եմ հաջողություններով լի ուսումնական տարի: