Ծնվել է 1991թ. մարտի 12-ին Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում:
1997-2007 ուսումնական տարիներին սովորել է Գորիսի Սերո Խանզադյանի անվան թիվ 6 միջնակարգ դպրոցում:
2007թ. ընդունվել է Երեւանի տնտեսագիտական համալսարանի ազգային տնտեսագիտության ֆակուլտետը եւ սովորել մինչեւ 2009թ.: Ելնելով նպատակահարմարությունից, 2009թ. տեղափոխվել է Գորիսի պետական համալսարան՝ տնտեսագիտության ֆակուլտետ եւ ավարտել 2011թ., որպես տնտեսագիտության բակալավր: 2012թ. ընդունվել է նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան եւ ավարտել 2014թ.:
2008թ. օգոստոս ամսին հիմնադրել է «Գոր Մետալ» ՍՊԸ-ն: Մինչեւ 2017թ. սեպտեմբեր հանդիսացել է «Գոր Մետալ» ՍՊԸ-ի տնօրենը եւ զբաղվել ձեռնարկատիրական գործունեությամբ:
ՀՀ վարչապետի 2017թ. սեպտեմբերի 14-ի որոշմամբ նշանակվել է Գորիս համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար:
2016 թվականից ՀՀԿ անդամ է:
Սամվել Հարությունյան
Ծնվել է 1954թ. մարտի 6-ին Գորիս քաղաքում:
1971թ. ավարտել Է Գորիս քաղաքի թիվ 2 միջնակարգ դպրոցը:
1972թ. ընդունվել եւ 1976թ. ավարտել է Երեւանի Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական ինստիտուտի պատմության եւ աշխարհագրության ֆակուլտետի պատմության եւ հասարակագիտության բաժինը, եղել է ուսման գերազանցիկ, անվանական կրթաթոշակառու, ինստիտուտի ուսանողական գիտական ընկերության եւ հանրակացարանի ուսանողական խորհրդի նախագահ, հաղթել է ուսանողական գիտական աշխատանքների մրցույթի հանրապետական փուլում:
1965-1970թթ. ամառային ամիսներին որպես բանվոր աշխատել է Գորիսի «Ավանգարդ» սովխոզում:
1971թ. օգոստոսից որպես բանվոր աշխատել է Գորիսի «Միկրոշարժիչ» գործարանում:
1976-1989թթ. կազմակերպական, կուսակցական ղեկավար եւ դասախոսական աշխատանքներ է կատարել Երեւանի մանկավարժական ինստիտուտում:
1989թ. մարտից մինչեւ 1990թ. դեկտեմբեր աշխատել է Գորիսի շրջանային մշակույթի բաժնի վարիչ:
Այնուհետեւ որպես խորհրդական աշխատել է Գորիսի «Օվսաննա» կոոպերատիվում:
1991թ. մայիսից մինչեւ 1992թ. մայիս եղել է Գորիս քաղաքի թիվ 6 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն, պատմության ուսուցիչ:
1992թ. մայիսի 5-ին ավելի քան եռապատիկ ձայնով հաղթել է ՀՀ իշխող քաղաքական ուժի ներկայացուցչին՝ ընտրվելով եւ մինչեւ 1994թ. մայիսի 25-ը լինելով Գորիսի քաղաքային իշխանության նախագահ:
1998-2000թթ. աշխատել է Գորիսի Ակ.Բակունցի անվան թիվ 1 միջնակարգ դպրոցում՝ պատմության ուսուցիչ:
2016թ. սեպտեմբերից Գորիսի պետական համալսարանին կից «Սյունիքի նյութական եւ հոգեւոր ժառանգությունը» ծրագրի գիտաշխատող է:
1988թ. փետրվարից ակտիվորեն մասնակցել է Արցախյան շարժմանը, այնուհետեւ ազատամարտին, ընտրվել Գորիսի պաշտպանության խորհրդի անդամ, տարածաշրջանի ինքնապաշտպանության կոմիտեի համանախագահ, մասնակցել Կորնիձորի, Խանածախի մարտերին:
1990-ական թվականների առաջին կեսին եղել է ՀՅԴ անդամ:
Անցած 20 տարիներին գերադասել է լինել անկուսակցական:
Ամուսնացած է, ունի դուստր, երեք որդի, երեք թոռ:
Արշակ Մկրտչյան
Ծնվել է 1984թ. օգոստոսի 5-ին Գորիս քաղաքում՝ շինարարի ընտանիքում:
1990-2001թթ. սովորել է Գորիսի Յու.Բախշյանի անվան միջնակարգ դպրոցում:
2001-2005թթ. սովորել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի «Ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն եւ կառավարում» բաժնում՝ ստանալով համապատասխան մասնագիտություն:
2005-2009թթ. սովորել է Երեւանի ճարտարապետության եւ շինարարության պետական համալսարանի «Քաղաքային շինարարություն եւ տնտեսություն» բաժնում՝ բարձր առաջադիմությամբ ավարտելով այն:
Աշխատանքային գործունեությունը սկսել է 2003 թվականից՝ որպես Գորիսի «Տիգրան» ռեստորանի տնօրեն:
2004-2009թթ. աշխատել է «Սերժ Մկրտչյան» ՍՊ ընկերությունում՝ փոխտնօրեն մարկեթինգի գծով:
2009-2013թթ. աշխատել է «Դրնգան» ՍՊ ընկերության տնօրեն, 2010 թվականից՝ «Հայր եւ դուստր Մկրտչյաններ» ՍՊ ընկերության հիմնադիր ու տնօրեն, 2014-16 թվականներին՝ «Մթնաձոր շին» ՍՊ ընկերության տնօրեն:
2008 թվականին ընտրվել է Գորիս քաղաքի ավագանու անդամ:
2012 թվականին վերընտրվել է Գորիս համայնքի ավագանու անդամ:
2012 թվականից Հայաստանի հանրապետական կուսակցության անդամ է:
2016 թվականից Գորիսի պետական համալսարանի իրավագիտության ֆակուլտետի մագիստրոս է:
2017 թվականից աշխատում է ՀՀ արդարադատության նախարարության պրոբացիայի պետական ծառայության Սյունիքի մարզային բաժանմունքի գլխավոր մասնագետ: