Գորիսի պետական քոլեջում ավարտվեց 2022-2023 ուսումնական տարվա ընդունելությունը
Ամիսներ առաջ էր, երբ Գորիսի պետական քոլեջը ճանապարհեց շրջանավարտների հերթական խումբը՝ 86 հոգի, 9 մասնագիտությամբ:
Եվ ահա նրանց փոխարինելու է եկել պատանիների ու աղջիկների նոր հերթափոխ:
Այսօր՝ օգոստոսի 15-ին, ավարտվեց 2022-2023 ուսումնական տարվա ընդունելությունը, որի արդյունքում 146 հոգի դարձան Գորիսի պետական քոլեջի ուսանող:
Ի դեպ, մեր կրթական հաստատությունում սովորել ցանկացողների թիվը շարունակում է աճել, ինչը վերստին ապացուցում է, որ Գորիսի պետական քոլեջը եղել եւ մնում է սպասված կրթօջախ ոչ միայն Գորիսի, այլեւ Սյունիքի ամբողջ տարածաշրջանում:
Նախորդ ժամանակները ցույց են տվել, որ Գորիսի պետական քոլեջում սովորելը պատիվ է յուրաքանչյուր երիտասարդի համար, ինչը, համոզված ենք, կվերահաստատվի նոր ուսումնական տարում:
«Գորիսի պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի տնօրենությունը, մանկավարժական անձնակազմը շնորհակալություն են հայտնում դիմորդներին, նրանց ծնողներին՝ վստահության, մեր կրթօջախի՝ տասնամյակներով հյուսված բարի համբավին հավատալու, ինչպես եւ իրենց ճակատագիրը քոլեջի հետ կապելու կամեցողության համար:
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլորին եւ հավաստիացնում, որ մեր համատեղ աշխատանքի արդյունքում դուք կլինեք ձեր երազած մասնագիտության իսկական կրողը՝ ապագայում ձեր տեղն ունենալով աշխատաշուկայում: