Գորիսում, Մեղրիում, Տաթեւում եւ Տեղում ավագանու ընտրություններ էին
2021 թ. հոկտեմբերւի 17-ին Գորիս, Մեղրի, Տաթեւ եւ Տեղ խոշորացված համայնքներում տեղի են ունեցել ավագանու ընտրություններ:
Համամասնական ընտրակարգով ընտրությունների արդյունքում Մեղրի համայնքում 8595 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 5098-ը (անվավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 124): Կուսակցությունների օգտին տրված ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ՝ «Ազատական» կուսակցություն՝ 716, «Ապրելու երկիր» կուսակցություն՝ 487, «Հանրապետություն» կուսակցություն՝  2133, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն՝ 1637:
Գորիս համայնքում 20696 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 10399-ը (անվավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 282): Ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ՝ «Ա. Առուշանյան» դաշինք՝  6269, «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցություն՝ 282, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցություն՝ 3568:
Տեղ համայնքում 3901 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 2359-ը:
«Ապրելու երկիր» կուսակցության օգտին քվեարկել է 806 ընտրող, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսկցության օգտին՝ 1501-ը:
Տաթեւ համայնքում 4197 ընտրողից քվեարկությանը մասնակցել է 2615-ը (անվավեր քվեաթերթիկների թիվը՝ 49): «Ապրելու երկիր» կուսակցության օգտին քվեարկել է 337 ընտրող , «Շանթ դաշինք» ազգայնական կուսակցության օգտին՝ 949-ը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին՝ 1280-ը:
Տաթեւ համայնքում  հոկտեմբերի 19-ին  տեղի կունենա քվեաթերթիկների վերահաշվարկ: