Գորիսում նշվեց Զորավար Անդրանիկի ծննդյան 158-րդ ամյակը
Փետրվարի 25-ին լրացավ Զորավար Անդրանիկի ծննդյան 158 -ամյակը։ Այդ օրը  Գորիս համայնքի ղեկավարի առաջին տեղակալ Արտյոմ Աղաջանյանի գլխավորությամբ համայնքապետարանի աշխատակիցները, ինչպես նաև Գորիսում տեղաբաշխված զինվորականները ծաղիկներ  դրեցին  Զորավարի  հուշարձանի պատվանդանին։
Հուշարձանը գտնվում է Գորիսի տներից մեկի բակում, որտեղ  Զորավարն ապրել է 1918-1919 թվականներին։
Անդրանիկն էր, որ Հայաստանի առաջին Հանրապետության տարիներին ստանձնեց Արցախի ու Զանգեզուրի հայ բնակչության պաշտպանության գործը։
«Ես իմ կյանքում երբեք չեմ ձգտել անձնական երջանկության ու բարօրության։ Ես մշտապես ձգտել եմ միայն մի բանի և պայքարել եմ միայն մի բանի՝ իմ հարազատ ժողովրդի ազատության և բարեկեցության համար»․ Անդրանիկի խոսքերն են, որոնց ճշմարտացիությունը նրա մարտական փառահեղ դրվագների մեջ է։
Զինվորականները, պսակադրությունից հետո, այցելել են   Ակսել Բակունցի տուն-թանգարան, Գորիսի երկրագիտական թանգարան, լսել Անդրանիկ Օզանյանի կյանքի մասին զրույցներ ու հիշողություններ։