Գորիսում սոցիալական բնակարանաշինության ծրագիրն ավարտական փուլում է
Գորիս համայնքում սոցիալական տների կառուցման աշխատանքները մտել են ավարտական փուլ: Ներկայումս իրականացվում են ներքին հարդարման աշխատանքներ, որոնց ավարտից հետո 18 բնակարանները կհանձնվեն շահառուներին:
Սոցիալական բնակարանաշինության ծրագիրը կենսական նշանակություն ունի Գորիս համայնքի բնակիչների համար, ովքեր տարիներ շարունակ սեփական կացարանի խնդիր են ունեցել: Այն հնարավորություն է տալիս բնակարայրն խնդիրներ ունեցող բնակիչներին ունենալ սեփական տանիք՝ ապահովելով արժանապատիվ բնակարանային պայմաններ:
Նշենք որ, բնակարանի կարիք ունեցող հաշվառված բնակիչների թիվը հասնում է հարյուրավորների: Հաշվի առնելով այս հանգամանքը՝ համայնքի ղեկավարը Առուշ Առուշանյանը որդեգրել է քաղաքականություն՝ աստիճանաբար լուծել բնակարանային խնդիրները: Ծրագիրը կրելու է շարունակական բնույթ, և նախատեսվում է հաջորդ փուլերում ևս նոր բնակելի շենքեր կառուցել:
Սոցիալական բնակարանաշինության ծրագիրը նպաստում է նաև համայնքի ժողովրդագրական իրավիճակի բարելավմանը՝ կանխելով արտագաղթը և ստեղծելով նպաստավոր պայմաններ ընտանիքների համար: