Գորիսը հաղթեց առաջին տեղով. Սյունե Ստեփանյանի փայլուն ելույթը Մեղրիում
Մեղրիի համայնքապետարանի, Պարի և սպորտային պարերի համահայկական խորհրդի նախաձեռնությամբ և Ագարակի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի աջակցությամբ նոյեմբերի 15-ին Ագարակում անցկացվեց Մեղրի համայնքի սպորտային-պարահանդեսային պարերի անդրանիկ մրցույթ-փառատոնը։
Գորիսը մրցույթում ներկայացրեց «Մեծ Հայք» պարային ստուդիայի սանուհի Սյունե Ստեփանյանը։
Նա այս անգամ հանդես եկավ ավելի բարձր` Silver կարգում` իր տարիքային խմբում նա զբաղեցնելով առաջին պատվավոր հորիզոնականը և արժանանալով ոսկե մեդալի, ինչպես նաև գավաթների։
Սյունե Ստեփանյանի պարուսույցը "Կաստանյետ" պարային ստուդիայի գեղարվեստական ղեկավար, միջազգային կարգի մարզիչ, Պարի և սպորտային պարերի համահայկական խորհրդի նախագահ Մարիաննա Մամյանն է։ Վերջինիս շնորհիվ սպորտային պարարվեստը
նոր շունչ է ստանում Հայաստանում։ Նրա հետևողական, նվիրյալ և բարձր պրոֆեսիոնալ աշխատանքը հնարավոր է դարձնում, որ այս գեղեցիկ ու պահանջկոտ արվեստը հասնի նաև Հայաստանի ամենահեռավոր համայնքներին՝ դառնալով միաժամանակ հայրենաճանաչության խթան, երեխաների ինքնադրսևորման հարթակ և շնորհալի սերնդի ձևավորման մշակութանվեր գործ։
Շնորհավորում ենք Սյունե Ստեփանյանին՝ փայլուն ելույթի, վաստակած հաղթանակի և իր պարային դպրոցն ու  հայրենի քաղաքը հերթական անգամ պատվով ներկայացնելու համար։