Գրքերի շնորհանդես Գորիսի պետական համալսարանում
Ապրիլի 27-ին Գորիսի պետական համալսարանում տեղի ունեցավ պատմական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Համլետ Գեւորգյանի «Յապոն» գրքի շնորհանդեսը: Ընթերցողն այդ գրքով հնարավորություն կունենա նորովի ճանաչել 20-րդ դարասկզբի երեւելի հասարակական-քաղաքական ու ռազմական գործիչ Հովհաննես Պարոնյանին՝ Յապոնին:  Շնորհանդեսին ելույթ ունեցան Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը, պատմական գիտությունների թեկնածու Արմեն Կարապետյանը, Վայոց ձորի պատմության լավագույն գիտակ Աշոտ Սիմոնյանը, Կապանի երկրագիտական թանգարանի տնօրեն Գրիշա Սմբատյանը եւ Գորիսի պետական համալսարանի պատմության ու իրավագիտության ամբիոնի վարիչ, դոցենտ Սերգեյ Հախվերդյանը:  Դրան հաջորդեց Գառնիկ Խոջաբաղյանի «Մեղրու մետաղի հանքավայրերը» գրքի շնորհանդեսը, որը նույնպես արժանացավ ներկաների բարձր գնահատականին: Երկու գրքի տպագրությունը հովանավորել էր Սուրեն Խաչատրյանը: