Հաջողությունը Վենետիկ է տանում
Վերջերս մայրաքաղաքի  «Միկա» մարզադահլիճում տեղի ունեցավ կարատեի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունը, որին մասնակցում էին նաեւ կապանցի կարատեիստներ: 14-15 տարեկանների մրցապայքարում հաջող մրցելույթ է ունեցել Կապանի թիվ 2 ավագ դպրոցի աշակերտուհի Սոնա Բաբայանը (մարզիչ՝ Արմեն Գրիգորյան): Պատանի մարզուհին հաղթել է իր տարիքային խմբում: Երկու տարի է, ինչ Սոնան զբաղվում է իր նախընտրած մարզաձեւով, նախորդ տարի կարատեի հանրապետության առաջնությունում երկրորդ մրցանակակիր  է դարձել, եւ ահա նոր հաջողությունը երկար սպասել չի տվել: «Եթե մարդ որևէ մարզաձև ընտրում է և դրանով զբաղվում, պիտի լրջորեն պարապի, այլապես ժամանակի աննպատակ կորուստ կունենա»-,ասում է Սոնան: Այս հաղթանակը հնարավորություն է տալիս Սոնային դեկտեմբերի 9-ին Վենետիկում մասնակցելու պատասխանատու առաջնության:
Կարատեն այլեւս օլիմպիական մարզաձեւ է, ուստի պատանի մարզուհուն ցանկանանք օլիմպիական բարձունքներ:
Ի դեպ, Վենետիկում կայանալիք առաջնությանը մասնակցելու են Արմեն Գրիգորյանի եւս երեք սան, բոլորին  հաջողություն ենք մաղթում: