Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնը`հարգանքի ու խոնարհումի օր
Մայիսի 9–ին՝ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի կապակցությամբ համայնքապետարանի աշխատակազմը, ավագանու անդամները՝ համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանի գլխավորությամբ ծաղիկներ են դրել Խորհրդային Միության հերոս Հունան Ավետիսյանի հուշարձանին:
Այնուհետև Բաղաբուրջի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում զոհված մեր հայրենակիցների հիշատակին՝ ծաղիկներ խոնարհելով 1941-1945թթ. զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին:
Ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել նաև հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հայորդիների շիրիմներին և սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի կիսանդրու առջև։
Օրվա խորհդրին համահունչ էլեկտրոնային գրադարանում կազմակերպվել էր նաև հանդիպում-քննարկում՝ «Մեծ Հայրենականի ժառանգները» թեմայով, որտեղ որպես բանախոսներ հանդես են եկել պատմաբաններ Գրիշա Սմբատյանը և Արմեն Գևորգյանը։
Հանդիսատեսի կազմում հիմնականում Մեծ Հայրենականի ժառանգներն էին, ովքեր առանձնակի հպարտությամբ ու ջերմությամբ վերհիշեցին իրենց հայրերի ու պապերի հերոսական ուղին՝ կիսվելով անցյալի հիշողություններով ու պատմություններով։