Հաղթանակը նվիրեցին ակումբի զոհված սանի՝ Յուրի Ալեւորյանի հիշատակին
Արցախում կյանքը բնականոն հունի մեջ է ընկնում, ապացույցը՝ մարզական միջոցառումներ են անցկացվում, որ դուրս է գալիս հանրապետության սահմաններից: Արցախի Հանրապետության քիք-բոքսինգի նախագահ Դավիթ Սարգսյանի հրավերով՝ Սյունիքի մարզի քիք-բոքսինգի «Գարեգին Նժդեհ» ակումբի սաները (մարզիչ, հանրապետության վաստակավոր մարզիչ Արա Սարգսյան) մասնակցեցին Արցախի քիք-բոքսինգի ակումբային առաջնությանը: Մրցումներին մասնակցում էր 60-ից ավելի քիք-բռնցքամարտիկ: Կապանցի 10 մարզիկից յոթը դարձավ հաղթող, իսկ երեքը՝ երկրորդ մրցանակակիր:  Իննամյա Տիգրան Դավթյանը չորս անգամ դուրս եկավ մրցագորգ եւ բոլորն էլ ավարտեց հաղթանակով:
Կապանցի մարզիկները շրջեցին հետպատերազմյան Ստեփանակերտում, Արթուր  Հովսեփյանը պատմում է , որ ուրախացան Ստեփանակերտը տեսնել բարեկարգ ու մաքուր, միայն կենտրոնական հիվանդանոցն էր վնասված: Տղաները բարձր տրամադրությամբ են վերադարձել  թե իրենց նվաճած պարգեւներով, թե հյուրընկալությամբ եւ իրենց հաղթանակը նվիրեցին այս պատերազմում զոհված, ակումբի նախկին սան Յուրի Ալեւորյանի հիշատակին:
Արայիկ Սարգսյանն առայժմ գոհ չէ սաների մարզավիճակից, ասում է, որ գոհացնող մարզավիճակի կարելի է հասնել համառ ու տեւական մարզումների շնորհիվ, ինչին լծվել են իրենք:
Հաջորդ փորձամրցումն ապրիլի 5-ին Երեւանում կայանալիք մարզաձեւի հանրապետության ակումբային առաջնությունն է, որը ըստ նախնական տվյալների՝ ներկայացուցչական է լինելու: Այնուհետեւ կլինեն ավելի պատասխանատու մրցումներ՝ քիք-բոքսինգի Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնություններ, որոնց հնարավոր կլինի մասնակցել միայն սրտացավ հովանավորների շնորհիվ: