Համագործակցության հուշագիր՝ համայնքի եւ «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության միջեւ
Այսօր Կապանի համայնքապետարանում տեղի ունեցավ սոցիալ-տնտեսական համագործակցության մասին հուշագրի ստորագրում՝ ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի և «Չաարատ Կապան» փակ բաժնետիրական ընկերության միջև։ Հուշագիրը ստորագրեցին Կապան համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը և «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրեն Դավիթ Թովմասյանը։ Հուշագրի համաձայն՝ ընկերությունը սոցիալ-տնտեսական համագործակցության շրջանակներում 130 մլն դրամով ֆինանսավորում է Լեռնագործների 16 հասցեում կառուցվող նախադպրոցական ուսումնական հաստատության հիմնանորոգման աշխատանքները։
Փաստաթղթի ստորագրմանը ներկա էին համայնքապետարանի աշխատակազմը, «Չաարատ Կապան» ՓԲ ընկերության ներկայացուցիչները և Կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ընդգրկված ավագանիները։
Ողջունելով ներկաներին և կարևորելով «Չաարատ Կապան»–ի հետ համագործակցությունը` համայնքի ղեկավար Գևորգ Փարսյանը ընդգծել է, որ իրականացվող համատեղ ծրագիրը ավարտին հասցնելով կլուծվի համայնքի կարևոր խնդիրներից մեկը․ մասնավորապես՝ ՆՈՒՀ–ի գործարկումով լուծվելու է շուրջ 146 երեխայի հաճախելիության խնդիր, ստեղծվելու են աշխատատեղեր, հատկապես կանանց զբաղվածությունն ապահովելու համար և իհարկե, երեխաներին նախադպրոցական կրթության մեջ առավելագույն չափով ներգրավելու համար արժանավայել պայմաններ։
Հանդիպման ավարտին կողմերը հույս են հայտնել ավելի ամրապնդելու արդյունավետ համագործակույթյունը և կարևորել դրա շարունակականությունը: