ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆ ԱՄՓՈՓԵԼ Է ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԱՄԵՆԱՄՅԱ ՇՐՋԱՅՑԵՐԸ
Համայնքի ղեկավարի աշխատանքային ամենամյա շրջայցերը այսօր եզրափակվել են Կապանի մարմնամարզության մանկապատանեկան և Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցներ կատարած այցելությամբ։
Գևորգ Փարսյանի վարած նպատակային քաղաքականության արդյունքում Կապանում համաչափ զարգանում են գրեթե բոլոր ոլորտները և այդ միտումը նկատելի է նաև սպորտի ոլորտում։ «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամի ֆինանսական աջակցությամբ օրերս Կապանի մարմնամարզության մանկապատանեկան մարզադպրոցը վերազինվել է միջազգային ստանդարտներին համապատասխան մարզագույքով՝ գեղարվեստական մարմնամարզության հարթակով, որը, ըստ ոլորտի պատասխանատուների Հայաստանում առաջինն է։ Նման գույքային համալրմանը մարզադպրոցում սպասում էին թե՛ մարզիչները և թե՛ երեխաները, քանի որ այն հնարավորություն կտա բարելավելու ուսումնամարզական գործունեությունը, կնպաստի սաների առավել արդյունավետ մարզումների կազմակերպմանը, ինչպես նաև թույլ կտա այստեղ անցկացնել հանրապետական և միջազգային մրցաշարեր։
Բարեփոխումներից անմասն չի մնացել նաև Դավիթ Համբարձումյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցը, որտեղ համայնքային միջոցներով իրականացվել են շենքի մասնակի նորոգման և ջեռուցման համակարգի վերականգնման աշխատանքներ։ Արդյունքում շենքը ջեռուցվում է գազի տուրբո վառարաններով, որոնք մարզադպրոցին է նվիրաբերել համայնքի ղեկավարի եղբայր՝ Գրիգորի Փարսյանը։ Իսկ մարզադահլիճի համար վինիլային հատակի և շրիշակների տեղադրման աշխատանքներում համայնքին աջակցել է Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» բարեգործական հիմնադրամը։
Ամփոփելով շրջայցերի արդյունքները՝ համայնքի ղեկավարն ընդհանուր առմամբ ենթակառույցների գործունեությունը դրական է գնահատել, ինչպես նաև ոլորտների պատասխանատուներին տվել համապատասխան հանձնարարականներ վերհանված խնդիրներն ու կարիքները հնարավորինս արագ կարգավորելու ուղղությամբ: